ÜRETİMDE YÖNETİM SİSTEMLERİ ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Get Adobe Flash player

Devlet Destekleme (Hibe) Danışmanlığı

tubitak1507

1501 ARGE BAŞLANGIÇ DESTEĞİ

Geliştirdiği ürün ve hizmetleri Ar-Ge kültürü ile daha katma değerli bir hale getirmek isteyen KOBİ’lerin sıklıkla başvurduğu bu program ile siz de firmanızın Ar-Ge altyapısını güçlendirebilirsiniz.

En fazla 18 ay sürecek Ar-Ge projelerinizi, 500.000 TL üst sınırında bir bütçe ile sunabilir; yapacağınız Ar-Ge harcamaları üzerinden %75 oranında hibe alma fırsatı
yakalayabilirsiniz.

Yılın her günü başvurabileceğiniz 1507 programı ile 2’si ortaklı olmak üzere en çok 5 projeniz için destek alabilir; sonrasında 1501 Sanayi Ar-Ge programı ile Ar-Ge projelerinizi daha geniş bir kapsama taşıyabilirsiniz.

BAŞVURU DÖNEMLERİ

ORAN

MAKS./MİN. BÜTÇE

MAKS. SÜRE

BAŞVURABİLECEK KURULUŞLAR

Sürekli

%75

500.000 TL

18 ay

KOBi

1501

1501 SANAYİ ARGE DESTEĞİ

Büyük ölçekli sanayi kuruluşlarından KOBİ’lere kadar tüm sermaye şirketlerinin başvurabildiği bir program olan 1501, Ar-Ge çalışmaları yapan firmalar için önemli bir destek olarak öne çıkmaktadır. 36 aya kadar limitsiz bir bütçe ile başvurabileceğiniz bu programda %60’a kadar hibe alabilir; dilerseniz birden fazla firma ile ortak bir proje sunabilirsiniz.

Üstelik yılın her günü başvuru yapabilir, bu destekten birçok kez faydalanabilirsiniz

 

BAŞVURU DÖNEMLERİ

ORAN

MAKS./MİN. BÜTÇE

MAKS. SÜRE

BAŞVURABİLECEK KURULUŞLAR

Sürekli

%40 – %60

Limit yok

36 ay

Tüm sermaye
şirketleri

 

1511_ana_41511 ÖNCELİKLİ ALANLAR ARGE DESTEĞİ

Proje konu ve kapsamını yıl içinde açılan çağrılar ile duyuran ve bilgi ve iletişim teknolojileri, enerji, sağlık, gıda,
otomotiv gibi öncelikli alanlarda yapılan Ar-Ge fikirlerini değerlendiren bir program olarak öne çıkmaktadır. Tüm sermaye şirketlerinin başvurabildiği programda Ar-Ge fikrinizi çağrı ile belirtilen süre ve bütçeye göre projelendirebilir; şirket ölçeğinize göre %60-75 oranında hibe ile desteklenebilirsiniz

BAŞVURU DÖNEMLERİ

ORAN

MAKS./MİN. BÜTÇE

MAKS. SÜRE

BAŞVURABİLECEK KURULUŞLAR

Çağrı Bazlı

Büyük Ölçekli: %60
KOBİ:
 %75

Çağrı Bazlı

Çağrı Bazlı

Tüm sermaye
şirketleri

devlet-destekleri

KALKINMA AJANSI DESTEKLERİ

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan KOBİ destek programları arasında en kapsamlı desteği veren Kalkınma Ajansları, bölgesel kalkınma odaklı çalışan en önemli kurumlar arasında yer almaktadırlar.

Kalkınma Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’de bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, bütün bölgelerde sosyo-ekonomik kalkınma girişimlerini başlatmak ve desteklemek, bölgesel gelişmişlik farklarını azaltarak bölgelerin ulusal kalkınma ve rekabet gücüne katkılarını artırmak amacıyla kurulan Kalkınma Ajanslarının sayısı bugün 26’ yı bulmuştur.

 

BAŞVURU DÖNEMLERİ

ORAN

MAKS./MİN. BÜTÇE

MAKS. SÜRE

BAŞVURABİLECEK KURULUŞLAR

Çağrı Bazlı

Büyük Ölçekli: %50
KOBİ:
 %50

500.000 TL

12 AY

Tüm sermaye
şirketleri

 

KOSGEB DESTEKLERİ

KOSGEB nedir?devlet-destekleri2-641x281

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı),ülkemizdeki KOBİ’lerin rekabet seviyesinin artırılması ve KOBİ’lerin ihracat, Ar-Ge,kurumsallaşma vb. konularda kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin, dünyada örnek alınan kuruluş olmak vizyonuyla ve KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik nitelikli hizmet ve destekler sunarak,KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak misyonuyla kurulmuştur.

kapak_resim_77

Desteklerden kimler yararlanabilir?

KOSGEB Kuruluş Kanununda yapılan değişiklik sonrası KOSGEB’in hedef kitlesi, imalat sanayinin yanı sıra hizmet ve ticaret sektörlerindeki işletmeleri de kapsayacak şekilde genişlemiş ve yeni yönetmelik ile; proje esaslı ve KOBİ’lerin nitelikli şekilde destekleneceği yeni bir destek sistemi oluşturulmuştur.

proje-devlet-destekleri

KOSGEB Desteklerinden nasıl yararlanılır?

Alfa Değer Danışmanlık, KOSGEB tarafından yürütülen KOBİ Destek Programları kapsamında başvuru ve uygulama süreçlerinde KOBİ’lerimizin yanındadır. Programlarla ilgili olan KOBİ sahipleri ve yeni girişimciler, firmamızla ister telefonla, ister iletişim sayfamızdaki iletişim formunu doldurarak bizimle irtibata geçebilir, günün her saatinde uzman personellerimizden KOSGEB destekleri ile ilgili bilgi alabilirler.

 

 

Etiketler